Ciekawość – pierwszy stopień do… rozwoju

W ubiegłym tygodniu, 21 kwietnia 2022 r., w czasie cotygodniowych spotkań klubowych odwiedzili nas ciekawi świata goście, a dokładnie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle: Anika, Wiktoria i Zuzia wraz ze swoim opiekunem Jadwigą Moskal.

Młodość i zaciekawienie

Wizyta w Jasielskim Klubie Łączności SP8KJX nie była przypadkowa. Uczniowie uczestniczący w zajęciach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOS-em stanowią grupę wyjątkowych, młodych ludzi, którzy uwielbiają poznawać świat wokół, a szczególnie wszelkiego rodzaju pasje i zainteresowania innych. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Jak zainteresować młodzież przyrodą Jasła i najbliższej okolicy. Atrakcyjne zajęcia w terenie oczami uczniów”.

Na dobry początek – fale

Kolejnym pomysłem grupy z Jasielskiej Ligi Naukowej na poszerzenie swoich horyzontów okazało się krótkofalarstwo. Nasi goście chętnie zapoznali się z radiostacjami i sposobami prowadzenia łączności, którą to tematykę przybliżył Grzegorz SP8GK. Interesujące możliwości i  perspektywy na życie zawodowe w przyszłości w kontekście krótkofalarstwa przedstawił Łukasz SP8EE, który opowiadał, między innymi, o rozwiązaniach wprowadzonych na przykład w Japonii czy w USA, gdzie obszar łączności radiowych i technicznych aspektów z tym związanych stanowi jeden z elementów podstawy programowej w szkołach.

Anika, Wiktoria i Zuzia z Łukaszem SP8EE oraz Grzegorzem SP8GK.
Jasielska Liga Naukowa z LOTOS-em w Jasielskim Klubie Łączności SP8KJX

Po krótkim spotkaniu w głowach naszych gości zrodziło się więcej pytań niż odpowiedzi, co jest zupełnie zrozumiałe. Dlatego wszystkich, tych młodszych i nieco starszych, chętnych do rozmów o łącznościach (i nie tylko), zapraszamy do naszego klubu w czwartki od godziny 17.00.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: