Regulacja, konserwacja, instalacja…

Widoki z platformy widokowej na górze Liwocz – jak zawsze piękne

Hasło: Liwocz

Zmienne warunki atmosferyczne, duże wahania temperatury i wilgotności, do tego silne wiatry, które powodują mocne drgania konstrukcji krzyża, są głównymi przyczynami wyjazdów klubowiczów z SP8KJX na górę Liwocz, których celem jest systematyczny przegląd działania urządzeń nadawczo-odbiorczych jasielskich przemienników i ich konserwacji.

Janek SQ9APX podczas pracy

Do takich wniosków doszliśmy w dniu wczorajszym po wstępnej analizie wizualnej, a potem technicznym przeglądzie sprzętu umieszczonego w konstrukcji krzyża nad tarasem widokowym Liwocza. Niby nic odkrywczego, a jednak za każdym razem jest coś nowego.

Problem? Już po.

Odbiorniki i nadajniki wymagające ponownej regulacji, zamoknięty splitter, brak styku niektórych połączeń itp. – to wszystko spowodowało, że w ostatnim czasie skuteczność pracy SR8V i SR8JS odbiegała znacznie od naszych oczekiwań. W sobotę, 6 sierpnia 2021 r., prawie w całości udało się zrealizować plan – przemiennik pracujący w paśmie 70 cm odzyskał swoje poprzednie miejsce i dzięki zainstalowanemu duplekserowi SGQ-889 korzysta teraz z jednej anteny, umiejscowionej na ramieniu krzyża od strony północnej. Wykonanie planu odbyło się „prawie w całości” dlatego, że montaż nowej anteny, z przyczyn technicznych, odłożyliśmy na termin późniejszy.

Po-prawa…

… jest znaczna (w wersji ostrożnej, czyli dla sceptyków: zauważalna), tym bardziej więc zachęcamy Was do prowadzenia łączności z wykorzystaniem przemienników SR8V i SR8JS, nie tylko w ramach testów i prób :), a przy okazji do obejrzenia krótkiego fotoreportażu (fot. SQ8SW).

Serdeczne podziękowania składamy Jankowi SQ9APX, którego głowa i ręce, z udziałem godnych pozazdroszczenia energii i zapału, współpracują ze sobą na wciąż i niezmiennie najwyższym poziomie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 7 =

%d bloggers like this: