Koniec (letniego) sezonu

Korzystając z gościnności Olka SP8NFO, prezesa Jasielskiego Klubu Łączności SP8KJX, a zarazem ostatnich (zapewne) ciepłych i pogodnych dni w tym roku, klubowi krótkofalowcy zgromadzili się w chłodny, sobotni wieczór 19 września na wyjazdowym spotkaniu.

Jurek SQ8GKB czuwa nad właściwym poziomem zadymienia

– Mieliśmy kolejną okazję wspólnie porozmawiać o nowinkach sprzętowych, planach na przyszłość, o ostatnich łącznościach, propagacji, ale też wymienić opinie na temat ważnych spraw bieżących, dotyczących nie tylko krótkofalarstwa – powiedział po wspólnym grillowaniu Marek SQ8HPI, zastępca prezesa klubu SP8KJX.

Przy tej okazji posmakowaliśmy pysznych potraw z grilla, o których przygotowanie zadbała Stanisława SP8WJV, obejrzeliśmy przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ustawiliśmy odbiorniki na częstotliwość 144.500 MHz, aby odebrać sygnał SSTV z wysłanego ponownie do stratosfery balonu – wydarzenia zorganizowanego z racji odbywającego się w Szklarskiej Porębie Rajdu Granica 2020 przez Harcerski Klub Łączności SP6ZHP, Klub krótkofalowców SP6ZWR oraz Chorągiew Dolnośląską ZHP. Balon latał jednak na tyle daleko i nisko nad powierzchnią ziemi (co sprawdzaliśmy na mapach APRS), że próby okazały się nieudane.

Cały wieczór był jednak bardzo przyjemny, a klubowo-grillowy sezon 2020 uznany został za zakończony.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jedenaście + siedemnaście =

%d bloggers like this: