Nowe QTH klubowe

Marek SQ8HPI i Grzegorz SP8GK wieszają klubowy baner (fot. SQ8SW)

Spotkanie krótkofalowców z Jasielskiego Klubu Łączności SP8KJX odbyło się zgodnie z planem w ostatni piątek maja br.
Wzięło w nim udział dziewięciu hobbystów krótkofalarstwa: Tomasz SP8AT, Jerzy SQ8GBG, Grzegorz SP8GK, Jerzy SP8GKB,  Marek SQ8HPI, Jacek SQ8IJD, Ryszard SP8RR, Sylwester SQ8SW oraz Aleksander SP8NFO – prezes SP8KJX. Do uczestników dołączył także gospodarz miejsca, w którym się zebraliśmy – Eugeniusz Kołodziej, sołtys Jareniówki.

Wspólne rozmowy dotyczyły kwestii organizacyjnych związanych z rozmieszczeniem sprzętu nadawczo-odbiorczego w nowej siedzibie oraz wizją lokalną dotyczącą wyboru najlepszego sposobu na wykonanie instalacji antenowych. Jasielscy pasjonaci rozmawiali o nowinkach technicznych, a także wymienili się wiadomościami na temat swoich ostatnich zakupów: radiotelefonów przenośnych, analizatorów antenowych oraz problemów związanych z utrzymaniem odpowiednich wartości wskaźników sprawności anten.

Widok z nowej siedziby klubu SP8KJX (fot. SQ8SW)

– Bardzo cieszy mnie fakt, że ponownie, po dłuższym okresie indywidualnych aktywności, a także po kilkumiesięcznej izolacji społecznej spowodowanej przez koronawirusa udało nam się spotkać w jednym miejscu – powiedział Aleksander Ofiarski, prezes klubu SP8KJX. – Wiadomo, że najlepsza nawet rozmowa w eterze, nie zastąpi bliskiego kontaktu w większym gronie – dodał.

Spotkania takie są ważne, gdyż nie o wszystkim można powiedzieć sobie przez radiostację, więcej można przecież przez telefon. Ale kontakt osobisty, a do tego w grupie, niesie ze sobą dodatkowe korzyści.  – Zapoznanie się z krótkofalowcami, którzy rozpoczynają przygodę z tym hobby, a także z aktualnymi zajęciami kolegów, a przy tym wszystkim również wzajemne wykorzystanie indywidualnych umiejętności i wiedzy innych jest niezwykle cenne. Każdy może czegoś ciekawego się dowiedzieć – wskazuje Olek SP8NFO.

O nowinkach sprzętowych rozmawiają od lewej: Jerzy SQ8GBG, Tomasz SP8AT i Jacek SQ8IJD (fot. SQ8SW)

Wymiana doświadczeń ma ogromne znaczenie, gdyż każdy z nas ma w sobie różny potencjał: jeden jest dobry w określonym  zakresie, a drugi zna się na czymś zupełnie innym. I to wzajemne ubogacanie w wiedzę jest piękne w krótkofalarstwie, że w tak – wydawałoby się – prosty sposób można nauczyć się wielu nowych rzeczy.

Podziwianie widoków z nowego QTH klubu (fot. SQ8SW)

Ustaliliśmy również szczegóły organizacyjne i techniczne dotyczące planowanego na najbliższą sobotę montażu przemiennika SR8JS w nowym wydaniu i jego powrotu do eteru. Podjęliśmy też decyzję, że spotkania takie odbywać się będą cyklicznie w każdy piątek o godz. 18.00, a zatem już dziś kolejne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery × 5 =

%d bloggers like this: