Spotkania – nie tylko na pasmach

Niegdyś wołali starożytni Ziemianie: „Każde spotkanie uczy czegoś nowego”. Zgodnie z tym hasłem krótkofalowcy z Jasła chętnie biorą udział w organizowanych przez kolegów z okolic zjazdach hobbystów-radiowców. Te niepowtarzalne, i za każdym razem inne, wizyty u kolegów z sąsiednich rejonów są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń: starych i nowych.

To również świetna okoliczność do podzielenia się wspomnieniami, przeżyciami, a nawet bardzo osobistymi relacjami – historiami ludzi, którzy mają okazję do przekazania i do podzielenia się wieloma interesującymi faktami ze swojego krótkofalarskiego życia. A te są niezwykle ważne i wartościowe, szczególnie gdy dotyczą mniej lub bardziej młodszych kolegów z pasm, których dzieli różnica jednego, a czasami nawet dwóch pokoleń.

Poniżej przedstawiamy fotorelację Sylwestra SQ8SW z dwóch ostatnich takich spotkań, które miały miejsce w Jodłówce Tuchowskiej (zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Terenowego PZK nr 28 w Tarnowie) oraz w Bóbrce (przygotowanego przez Oddział Podkarpacki PZK OT05 w Krośnie).

37. Spotkanie Krótkofalowców pod nazwą „Krótkofalarska jesień na Pogórzu” Jodłówka Tuchowska 2022

Odbyło się ono 10 września 2022 r. w malowniczej scenerii w Bacówce na Brzance w Jodłówce Tuchowskiej. W tym roku piękno okolicznego krajobrazu spowiła gęsta mgła i deszcz.

Spotkanie Krótkofalowców w Muzeum przemysłu Naftowego w Bóbrce 2022

W czasie tego zlotu, który odbył się 15 października 2022 r. w programie znalazło się m.in. rozliczenie zawodów „O replikę lampy Ignacego Łukasiewicza”, rozdanie nagród, ognisko oraz zwiedzanie skansenu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden + 19 =

%d bloggers like this: