Pasja bez granic

W ostatnich dniach odwiedził nas niecodzienny gość – Frank VK2MI. Frank przyjechał do Polski z dalekiej Australii, a przy tej okazji postanowił zobaczyć Jasło i spotkać się ze swoimi kolegami krótkofalowcami z naszego terenu.

Frank VK2MI (z lewej) z Tomaszem SP8AT

Jego wizyta była owocem dotychczasowych spotkań na pasmach, przede wszystkim z Tomaszem SP8AT, który już od prawie dziesięciu lat wielokrotnie przeprowadzał łączności z Frankiem. To właśnie na zaproszenie Tomka i dzięki jego gościnności nasz kolega z Antypodów spędził kilka dni w Jaśle.

Frank jest zapalonym radiowcem i nawet podczas swojej krótkiej wizyty w Jaśle trudno było go oderwać od radiostacji. Stąd też po całym dniu zwiedzania okolic, obowiązkowym punktem harmonogramu dnia był długi wieczór przy stacji radiowej.

– Wstawaj, robimy DX! – usłyszał zdziwiony Tomek następnego poranka, mimo że całkiem krótką chwilę wcześniej położył się spać. Była dokładnie 6:00.

Cóż, krótkofalowiec zakochany w swojej pasji czas najlepiej spędza przy radiostacji i w tym przypadku doskonale można było zauważyć, że Frank właśnie tym żyje, i że każda łączność sprawia mu niesamowitą przyjemność.

Wspólnie mieliśmy okazję porozmawiać o sobie, podzielić się własnymi doświadczeniami z pracy radiowca oraz… ponarzekać na nudne, aczkolwiek niewymagające, a więc odprężające FT8.

Sylwester SQ8SW i Frank VK2MI

Był to miło spędzony czas, bo takie spotkania – właśnie dlatego, że rzadkie – są wyjątkowe i na zawsze pozostają w pamięci.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *