Pogoda jak propagacja – ŁOŚ 2022

W drugim dniu weekendowego spotkania w Jaworznie, między Wieluniem a Częstochową, do krótkofalowców, którzy przyjechali z wszystkich zakątków Polski dołączyło także dwóch radiooperatorów z Jasła: Piotr SP8WJW i Sylwester SQ8SW.

Poranny wyjazd 28 maja 2022 r. zaowocował bezpośrednimi, dlatego niezwykłymi i cennymi spotkaniami z kolegami, z których większości nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a przecież tyle łączności przeprowadziliśmy, na przykład podczas wszelkiego rodzaju zawodów. Wreszcie mogliśmy porozmawiać twarzą w twarz.

Na miejscu byliśmy już o 8.30, stąd dzień spędziliśmy więc bardzo aktywnie, przeglądając przeróżne sprzęty na giełdzie krótkofalarskiej, w niejedne się zaopatrując 🙂 Sobota obfitowała też w ciekawe spotkania, panele dyskusyjne, a także relacje i referaty, odbywające się w namiocie głównym. Wśród nich usłyszeć mogliśmy Przemka SQ9ORQ, który przedstawił „zawody od podszewki”, Nikolay UT8IO opowiadał o wyprawie DX-owej na Tokelau ZK3A, a Przemek SP7VC swoją ciekawą historię o przygodzie z karawaningiem i połączeniu jej z krótkofalarstwem.

Wczesnym popołudniem odbył się panel dyskusyjny SPEmCom z udziałem przedstawicieli WOT i komandosów.

Później Leszek SP6CIK zdał relację z wyprawy razem z Januszem SP9FIH Nepal 2022, a Władysław SP9GNM przygotował chętnych do radioorientacji sportowej i zawodów w „Łowach na lisa”. Na koniec Kuba SQ2PMN wprowadził uczestników do cyfrowego przetwarzania sygnałów oraz do tworzenia funkcjonalnego odbiornika radiowego na podstawie oprogramowania GNURadio, technologii SDR i urządzenia Hack RF.

Co jakiś czas ciemne chmury dawały o sobie znać, częstując radiowców przelotnym deszczem, po czym wychodziło zza nich piękne słońce i błękitne niebo, ale o godzinie 15.00 wiatr i deszcz okazał się na tyle mocny, że dyżurująca jednostka OSP z Jaworzna podczas wichury przyjść musiała z pomocą w ratowaniu fruwających namiotów i parasoli.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i materiału filmowego Łukasza SQ7CL!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: