Krótkofalarska jesień – SP8KJX na Brzance

Klubowicze z SP8KJX i zaprzyjaźnieni radiowcy z dziewiątego okręgu (fot. Janek SQ9APX)

Jasielscy krótkofalowcy z SP8KJX chętnie skorzystali z zaproszenia wystosowanego przez Tarnowski Oddział PZK (OT PZK nr 28) oraz Radiowy Klub Łączności SP9KAO, działający również przy LOK, i 11 września 2021 r. wzięli udział w piękny, słoneczny, sobotni dzień, w spotkaniu pod nazwą „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu – Jodłówka Tuchowska 2021”.

Na zdjęciu grupowym trudno było zmieścić wszystkich uczestników (fot. Janek SQ9APX)

Piękne widoki i rewelacyjne warunki do prowadzenia dalekich łączności zapewniła lokalizacja – miejscem spotkania był teren przy bacówce na Brzance, a nieopodal budynku schroniska złapać oddech można było na znajdującej się nieopodal wieży widokowej.

Uczestnicy spotkania, na które zaproszeni zostali zarówno odwiedzający, jak też sprzedający, mieli możliwość zobaczenia się twarzą w twarz, wymiany chociaż kilku zdań między sobą, już nie za pośrednictwem radiostacji, a właśnie bezpośrednio. Niektórzy z takiej okazji skorzystali po raz pierwszy, a inni zobaczyli się „po latach”.

Organizatorzy zapewnili zadaszone miejsce na zorganizowanie giełdy krótkofalarskiej, które – jak się okazało – nie było potrzebne w tym dniu. Giełda od zawsze towarzyszyła spotkaniom w Jodłówce Tuchowskiej i cieszyła się sporym zainteresowaniem odwiedzających – tak też było i tym razem.

Przyjazna atmosfera i świetna pogoda sprzyjały fotografom, zatem z wydarzenia pozostało sporo pamiątek w postaci niezapomnianych rozmów, zakupionego sprzętu i niezliczonej ilości zdjęć, do których obejrzenia zapraszamy w poniższej galerii.

Za wykonanie i udostępnienie zdjęć grupowych gorące podziękowania składamy Jankowi SQ9APX.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedem − pięć =

%d bloggers like this: