18 kwietnia – Światowy Dzień Krótkofalowca

fot. by Maximilian Greger z Pixabay

Święto krótkofalarstwa bądź krótkofalowca (World Amateur Radio Day – WARD) zostało ustanowione jako upamiętnienie dnia, w którym przedstawiciele różnych krajowych organizacji zrzeszyli się w Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej. Dokładnie 18 kwietnia dziewięćdziesiąt pięć lat temu powstała międzynarodowa organizacja ruchu krótkofalarskiego (International Amateur Radio Union – IARU).

Wszystkim koleżankom i kolegom realizującym swoją pasję związaną z amatorską łącznością życzymy ogromu satysfakcji z fascynującego hobby, jak najdalszych łączności, a przy tym wiele radości na pasmach, którą radiowa zabawa ze sobą niesie.

Dobrej propagacji i anten zawsze na swoim miejscu!
73

Jasielski Klub Łączności SP8KJX

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Pawel pisze:

    Czy na wieży widokowej na Liwoczu jest jakaś kamerka online, która przekazywałaby obraz z widokiem na okoliczne wioski. Widziałem tam zamontowaną kamere na wieży, ale nie znalazłem w internecie jej transmisji na żywo. Możecie coś zrobić w tej kwestii, aby był dostep do transmisji online z Liwocza?

    • SQ8SW pisze:

      Niegdyś z kamery tam umiejscowionej przekazywany był obraz do sieci. Obecnie jest ona nieaktywna. Myślimy o tym temacie, choć priorytetem jest dla nas obecnie poprawienie funkcjonalności przemienników SR8JS i SR8V.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − 8 =

%d bloggers like this: