Testy na paśmie 80 m

Logo Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej

Już jutro, 27 kwietnia 2020 r., Rzeszowska Krótkofalarska Sieć Ratunkowa przewodniczyć będzie testom łączności kryzysowej SP EmCom w paśmie 80 metrów, organizowanych przez Klub SP EmCom PZK w ramach poniedziałkowych SKED’ów.
Łączność rozpocznie się o godz. 20.00 w okolicach częstotliwości 3.725 MHz, a poprowadzi ją nasz klubowy kolega Grzegorz SP8GK. Następnie, po transmisji fonicznej, uczestnicy przeniosą się na emisję RTTY, którą „dyrygował” będzie Wojciech SQ8W.

Celem tych cotygodniowych wydarzeń jest sprawdzenie łączności, warunków propagacyjnych, sprzętu, a także możliwość wymiany doświadczeń oraz podjęcia dyskusji technicznych.

Przypominamy, że krótkofalowcy wyposażeni w nowoczesny sprzęt łączności oraz zapasowe źródła zasilania mogą przekazywać informacje o potrzebach pilnej pomocy medycznej, pożarach, podtopieniach lub innych sytuacjach, które wymagają interwencji służb profesjonalnych, w przypadkach, kiedy zwykli obywatele są pozbawieni możliwości kontaktu poprzez komercyjne systemy łączności.

W każdy poniedziałek o godz. 20:00 czasu lokalnego w paśmie 80 metrów SP EmCom PZK organizuje dla wszystkich osób zainteresowanych łącznością kryzysową tematyczne SKED-y. Każdy może się zgłosić i każdy może wywoływać. Spotkania te trwają około godziny, choć ich czas nie jest limitowany.
Częstotliwość jest wybierana doraźnie, ale uzależniona jest od aktualnych QRM i panujących warunków, zawsze w przedziale 3.700–3.760 MHz.
Wywołania na początku następują fonią SSB (LSB). W trakcie testów mogą być używane też inne rodzaje emisji lub inne pasma w zależności od bieżących ustaleń uczestników.

Sylwester SQ8SW

RKSR w poniedziałkowych Skedach na 80 metrach! Już w najbliższy poniedziałek 27.04.2020 r. o 20:00 RKSR będzie...

Opublikowany przez RKSR Rzeszowska Krótkofalarska Sieć Ratunkowa Sobota, 25 kwietnia 2020

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: