Przemiennik SR8JS z nowym „sercem” – poprzednik do rezerwy

Sprawdzenie napięcia wychodzącego z zasilacza (fot. Marek SQ8HPI)

Jasielski Klub Łączności SP8KJX postanowił zainwestować w lepsze rozwiązania techniczne i zmodernizować  w ramach okresowych przeglądów konserwacyjnych przemiennik SR8JS, pracujący w paśmie 70 cm, usytuowany na górze Liwocz.

Zmiany polegały na zakupie nowej szafy sprzętowej, zasilacza buforowego, akumulatora gwarantującego bezawaryjne działanie w sytuacji braku zasilania sieciowego oraz wymianie nadajnika i odbiornika. Poprawiona została także czułość odbiornika, a także sprawdzony tor antenowy.

Przemiennik pracuje na częstotliwości 438.800 MHz i uruchamiany jest tonem 1750 Hz.

Pozostaje już „tylko” montaż urządzeń, czyli transport, podłączenie wszystkich elementów i umieszczenie w konstrukcji krzyża postawionego na budynku Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju na górze Liwocz.

Przemiennik na czas kryzysowy

Zamiarem podjętych działań jest pozyskanie przemiennika rezerwowego, który będzie pracował jako urządzenie służące w  Sytuacji Kryzysowej na tej samej częstotliwości, zapewniającej łączność z dowolnego wzniesienia w naszym powiecie.

Szczególne podziękowania należą się Jankowi SQ9APX, Markowi SQ8HPI oraz współfinansującym inwestycję: Grzegorzowi SP8GK, Tomaszowi SP8AT, Ryszardowi SP8RR i Sylwestrowi SQ8SW.

Sylwester SQ8SW

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + six =

Font Resize
Tryb czytania
%d bloggers like this: