Jasło na ŁOŚ-iu 2023

Organizatorzy nazywają ŁOŚ-ia coroczną, integracyjną imprezą dla wszystkich krótkofalowców, miłośników i sympatyków radia. Byliśmy tam i my: Piotrek SP8WJW, Przemek SP8SD i ja, SQ8SW, wspólnie obejrzeć nowinki techniczne ze świata radiokomunikacji, a także wymienić się nowymi doświadczeniami. Dla tych, którzy spędzają w Jaworznie, czyli na pograniczu województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego, więcej niż jeden dzień, jest to świetna zabawa, wspólne biesiadowanie, a dla najmłodszych sporo innych, adekwatnych do wieku, atrakcji.

Nam jednak również, w czasie tylko kilkugodzinnego pobytu w sobotę, 27 maja 2023 r., udało się osiągnąć większość założonych celów, a nawet napić się kawy w wojskowym namiocie, dzięki gościnności kolegów z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wzięliśmy udział (z mniejszym lub większym zaangażowaniem) w zaplanowanych przez organizatorów punktach programu:

11:00 – Balonem do stratosfery, co prawda tylko na zdjęciach, ale za to bardzo wysoko. Start i lądowanie zapewniają Tomek SP5LOT i Robert SQ5RB.

11:30 – Czarodziej z Poznania – Zbyszek SP3MST pokaże, jak wyczarować TRX i wiele innych, potrzebnych przedmiotów.

12:20 – Czy krótkofalarstwo uczy? Edukacja szkolna i badania naukowe w kontekście służby radiowej-amatorskiej (Armand SP3QFE)

14:00 – Fachowe szkolenie i pokaz. Co zrobić w przypadku wybuchu pożaru, np. oleju na kuchni itp. ? – strażacy z PSP Lubliniec

14:30 – Łączność w Armii Krajowej 1939-1945 – SP3LD

W przerwach natomiast posłuchać można było niespodzianki muzycznej w wykonaniu O.P. New Orleans Blues Band, czyli Wiesław SP5VIL i przyjaciele.

Oto nasza fotorelacja, a poniżej filmowy reportaż obecnych na miejscu redaktorów TVRegionalna.pl