Napisali o nas (znowu)

Miesięcznik „Świat Radio” nr 11/2020 o jasielskim klubie SP8KJX

Właśnie ukazał się najnowszy numer miesięcznika „Świat Radio”, magazynu wszystkich użytkowników eteru. Jak zwykle, tak też i w listopadowym numerze zostało opublikowanych wiele ciekawych artykułów, a wśród nich tekst o Jasielskim Klubie Łączności SP8KJX.

Jasło w radiowym świecie

Informacja o naszej grupie, napisana w kontekście przynależności do Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej, zawiera zwięzły opis historii klubu, jasielskich przemienników SR8JS i SR8V oraz bieżących działań podejmowanych przez jego członków.

Fragment artykułu o klubie SP8KJX i jego funkcjonowaniu w Systemie Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej SP EmCom

Przy tej okazji należy wspomnieć, że klubowa infrastruktura odbiorczo-nadawcza, o której sprawność nieustannie dbają radiowcy z Jasła, stanowi ważny element Krajowego Systemu Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej już od roku 2012. Natomiast głównym celem działalności Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej (RKSR), w której klub SP8KJX zrzeszony jest od początku jej istnienia, czyli od 2016 r., jest zapewnienie niezależnej, zapasowej łączności ratunkowej na terenie województwa podkarpackiego.

Miesięcznik „Świat Radio”, świętujący jubileusz 25 lat obecności na krótkofalarskim rynku prasowym, jest wyłącznym reprezentantem Polski w sieci czasopism organizacji członkowskich IARU (The International Amateur Radio Union) i obowiązkową pozycją każdego krótkofalowca.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Artykuł z listopadowego numeru „Świata Radio” w całości

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 − czternaście =

%d bloggers like this: