Liwocz (chwilowo) bez „siedemdziesiątki”

Wczesnym rankiem, w sobotę 16.05.2020 r., klubowa ekipa z SP8KJX wybrała się na szczyt góry Liwocz, aby zdemontować przemiennik SR8JS. Z dniem dzisiejszym urządzenie jest odłączone, a lokalne łączności można nadal nawiązywać przez „dwójkę” SR8V.

Marek SQ8HPI oraz Grzegorz SP8GK weszli do wnętrza konstrukcji krzyża na wieży widokowej i odłączyli przemiennik, na który czekają już ręce Janka SQ9APX. Jego zadaniem będzie dokonanie modernizacji sprzętu, czyli wymiana odbiornika i nadajnika oraz demontaż duplexera. Wszystko zostanie umieszczone w nowej skrzynce, o czym pisaliśmy TUTAJ. Tym sposobem rezygnujemy z duplexera na rzecz dwóch anten: odbiorczej i nadawczej, a przy okazji będziemy w posiadaniu przemiennika rezerwowego, który w razie konieczności będzie mógł służyć również jako mobilny.

O ponownym uruchomieniu SR8JS oczywiście niezwłocznie poinformujemy, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i krótkiego reportażu filmowego z dzisiejszego wypadu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: