Integracja i wiedza w GEN-ie

Z niektórymi kolegami po dłuższym czasie, a z innymi dopiero po raz pierwszy, spotkaliśmy się w gościnnych murach jasielskiego Generatora Nauki na inauguracyjnym spotkaniu inicjującym cykl integracyjno-naukowy z zakresu amatorskiej radiotechniki operatorskiej.

Jasielski Klub Łączności SP8KJX, działający jako filia Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej, w ten właśnie sposób chce bardziej intensywnie propagować rozwój krótkofalarskiego hobby i poszerzać wiedzę oraz umiejętności na temat wszelkiego rodzaju łączności, a także obsługi urządzeń radiowych.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się 16 listopada 2023 r. miało charakter organizacyjny, a z każdym kolejnym skupiać się będziemy na istotnych aspektach prawnych i praktycznych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.

Szczególne podziękowania składamy Ryszardowi Pabianowi, burmistrzowi Jasła oraz Mateuszowi Smyce, zastępcy kierownika ds. inicjatyw Społecznych w Wydziale Generator Nauki GEN i wszystkim pracownikom Urzędu Miasta w Jaśle, którzy zaangażowali się we współpracę z naszym klubem, a także za wszelką pomoc w organizacji tych spotkań.

Zainteresowanych bliżej tematyką łączności radiowej zapraszamy do GEN-u w Jaśle w czwartki od godziny 18.00.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *